Path 1 of Microwave License WPNL343
⇠ Return to the list of all paths for Microwave License WPNL343
Path 1:
Unnamed ⇢ Unnamed
Transmit and Receive Locations
Unnamed
| Radio Service | MG - Microwave Industrial/Business Pool |
| Transmit Location | Unnamed |
| Transmitter Callsign | WPNL343 |
| Type | Transmitter |
| Height to Center | 105.0ft / 32.0m |
| Polarization | V |
| Gain | 20.1dBi |
| Beamwidth | 2.0° |
| Azimuth | 297.9° |
| Location Type | Fixed |
| Location Class | Transmit Location |
| Address | OFFSHORE |
| State | GM |
| Height of Structure | 109.9ft / 33.5m |
| Overall Height | 109.9ft / 33.5m |
| Lat / Lon | 28-06-05.90 N, 090-12-07.20 W |
1: Unnamed - Unnamed
| Segment Length | 14.884881mi / 23.954901km |
| Receive Location | Unnamed |
| Receiver Callsign | WPNL344 |
| Type | Receiver |
| Height to Center | 75.1ft / 22.9m |
| Gain | 20.2° |
| Location Class | Receive Location |
| Lat / Lon | 28-12-09.90 N, 090-25-03.20 W |
Frequencies and Modulations
| Frequencies | Tolerance | EIRP | ATPC | Emission, Digital Mod Rate, Digital Mod Type | Transmitter Make | Transmitter Model |
| 1: 954.75000000 | 0.00015% | 56.1dBm | N | 200KF9W
| | |
|