Path 3 of Microwave License WRZJ204
⇠ Return to the list of all paths for Microwave License WRZJ204
Path 3:
SC14155A ⇢ SC60420A
Transmit and Receive Locations
SC14155A
| Radio Service | CF - Microwave Common Carrier Fixed Point to Point |
| Transmit Location | SC14155A |
| Transmitter Callsign | WRZJ204 |
| Type | Transmitter |
| Height to Center | 105.0ft / 32.0m |
| Antenna Make | CommScope |
| Antenna Model | VHLP3-11WA |
| Polarization | S |
| Tilt | 2.0° |
| Gain | 38.5dBi |
| Beamwidth | 2.0° |
| Azimuth | 1.3° |
| Location Type | Fixed |
| Location Class | Transmit Location |
| Address | 5265 Royal Oaks Dr |
| City | Oroville East |
| County | BUTTE |
| State | CA |
| Elevation (AMSL) | 1,194.2ft / 364.0m |
| Height of Structure | 126.0ft / 38.4m |
| Overall Height | 126.0ft / 38.4m |
| Structure Type | MTOWER - Monopole |
| Lat / Lon | 39-31-58.10 N, 121-28-00.70 W |
1: SC14155A - SC60420A
| Segment Length | 8.161884mi / 13.135283km |
| Receive Location | SC60420A |
| Receiver Callsign | WSBX933 |
| Type | Receiver |
| Height to Center | 164.0ft / 50.0m |
| Antenna Make | CommScope |
| Antenna Model | USX6-11W |
| Tilt | 0.0° |
| Gain | 43.6° |
| Beamwidth | 1.1° |
| Location Type | Fixed |
| Location Class | Receive Location |
| Elevation (AMSL) | 2,955.1ft / 900.7m |
| Lat / Lon | 39-39-03.90 N, 121-27-48.40 W |
Frequencies and Modulations
| Frequencies | Tolerance | EIRP | ATPC | Emission, Digital Mod Rate, Digital Mod Type | Transmitter Make | Transmitter Model |
| 6: 11405.00000000 | 0.00050% | 55.9dBm | N | 80M0D7W, 466000.0, 128QAM
| Ceragon Networks | IP20D-HP11-80X-128Q-6 |
| 7: 11405.00000000 | 0.00050% | 55.9dBm | N | 80M0D7W, 394000.0, 64QAM
| Ceragon Networks | IP20D-HP11-80X-64Q-5 |
| 8: 11405.00000000 | 0.00050% | 55.9dBm | N | 80M0D7W, 321000.0, 32QAM
| Ceragon Networks | IP20D-HP11-80X-32Q-4 |
| 9: 11405.00000000 | 0.00050% | 55.9dBm | N | 80M0D7W, 244000.0, 16QAM
| Ceragon Networks | IP20D-HP11-80X-16Q-3 |
| 10: 11405.00000000 | 0.00050% | 55.9dBm | N | 80M0D7W, 170000.0, 8QAM
| Ceragon Networks | IP20D-HP11-80X-8Q-2 |
| 11: 11405.00000000 | 0.00050% | 55.9dBm | N | 80M0G7W, 119000.0, 4QAM
| Ceragon Networks | IP20D-HP11-80X-4Q-1 |
|