This site is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us.
This data is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us at Radyn.com
Locations for Microwave License WSMU768
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
| 11 |
OK03461A |
Transmitter |
35-07-26.30 N |
096-17-00.10 W |
| 22 |
OK01856A |
Receiver |
35-05-41.00 N |
096-14-55.60 W |
Location Details
1 - OK03461A
| Name | OK03461A |
| Address | N378 Rd |
| City | Wetumka |
| County | HUGHES |
| State | OK |
| Latitude | 35-07-26.30 N |
| Longitude | 096-17-00.10 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 190.0ft / 57.9m |
| Ground Elevation | 905.5ft / 276.0m |
| Structure Height | 190.0ft / 57.9m |
| Structure Height Overall | 190.0ft / 57.9m |
| Structure Type | MTOWER - Monopole |
2 - OK01856A
| Name | OK01856A |
| Latitude | 35-05-41.00 N |
| Longitude | 096-14-55.60 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 296.9ft / 90.5m |
| Ground Elevation | 826.1ft / 251.8m |