Locations for Microwave License WSMU789
LocationsView locations on FCC.gov
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
|---|---|---|---|---|
| 11 | OK01862A | Transmitter | 35-29-04.20 N | 096-23-58.20 W |
| 22 | OK03445A | Receiver | 35-29-34.00 N | 096-29-52.00 W |
Location Details
1 - OK01862A
| Name | OK01862A |
| Address | 371080 Old Highway 62 (OK01862A) |
| City | Okemah |
| County | OKFUSKEE |
| State | OK |
| Latitude | 35-29-04.20 N |
| Longitude | 096-23-58.20 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 336.9ft / |
| Ground Elevation | 981.0ft / |
| ASR Number | 1269379 |
| Structure Height | 349.1ft / |
| Structure Height Overall | 349.1ft / |
| Structure Type | GTOWER - Guyed Structure Used for Communication Purposes |