This site is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us.
This data is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us at Radyn.com
Locations for Microwave License WSMU867
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
| 11 |
Elbert |
Transmitter |
39-13-02.10 N |
104-32-23.20 W |
| 22 |
Magnet Factory |
Receiver |
39-13-53.40 N |
104-34-32.80 W |
Location Details
1 - Elbert
| Name | Elbert |
| Address | Main Street |
| City | Elbert |
| County | ELBERT |
| State | CO |
| Latitude | 39-13-02.10 N |
| Longitude | 104-32-23.20 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 20.0ft / 6.1m |
| Ground Elevation | 6,844.5ft / 2,086.2m |
| Structure Height | 20.0ft / 6.1m |
| Structure Height Overall | 20.0ft / 6.1m |
| Structure Type | B - Building |
2 - Magnet Factory
| Name | Magnet Factory |
| Latitude | 39-13-53.40 N |
| Longitude | 104-34-32.80 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 20.0ft / 6.1m |
| Ground Elevation | 6,973.4ft / 2,125.5m |