This site is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us.
This data is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us at Radyn.com
Locations for Microwave License WSMV615
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
| 11 |
DWT GLOBAL |
Transmitter |
45-38-56.90 N |
120-36-35.90 W |
| 22 |
JUNIPER PT |
Receiver |
45-44-26.30 N |
120-43-49.10 W |
Location Details
1 - DWT GLOBAL
| Name | DWT GLOBAL |
| Address | 96900 Herin Ln |
| City | Wasco |
| County | SHERMAN |
| State | OR |
| Latitude | 45-38-56.90 N |
| Longitude | 120-36-35.90 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 29.9ft / 9.1m |
| Ground Elevation | 1,449.8ft / 441.9m |
| Structure Height | 29.9ft / 9.1m |
| Structure Height Overall | 29.9ft / 9.1m |
| Structure Type | B - Building |
2 - JUNIPER PT
| Name | JUNIPER PT |
| Latitude | 45-44-26.30 N |
| Longitude | 120-43-49.10 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 29.9ft / 9.1m |
| Ground Elevation | 3,131.9ft / 954.6m |