This site is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us.
This data is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us at Radyn.com
Locations for Microwave License WSMV647
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
| 11 |
OKEE FS 2 |
Transmitter |
27-17-35.10 N |
080-49-53.60 W |
| 22 |
GRASSY ISLAND |
Receiver |
27-19-40.10 N |
080-51-10.20 W |
Location Details
1 - OKEE FS 2
| Name | OKEE FS 2 |
| Address | 249 NW 50th Drive |
| City | Okeechobee |
| County | OKEECHOBEE |
| State | FL |
| Latitude | 27-17-35.10 N |
| Longitude | 080-49-53.60 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 109.9ft / 33.5m |
| Ground Elevation | 33.1ft / 10.1m |
| ASR Number | 1333155 |
| Structure Height | 112.9ft / 34.4m |
| Structure Height Overall | 115.2ft / 35.1m |
| Structure Type | LTOWER - Lattice Tower |
2 - GRASSY ISLAND
| Name | GRASSY ISLAND |
| Latitude | 27-19-40.10 N |
| Longitude | 080-51-10.20 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 240.2ft / 73.2m |
| Ground Elevation | 32.2ft / 9.8m |