This site is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us.
This data is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us at Radyn.com
Locations for Microwave License WSMW913
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
| 11 |
9SA0913A |
Transmitter |
32-14-14.00 N |
081-40-42.00 W |
| 22 |
9SA1927A |
Receiver |
32-09-03.40 N |
081-44-52.10 W |
Location Details
1 - 9SA0913A
| Name | 9SA0913A |
| Address | 981 ILER RD |
| City | PEMBROKE |
| County | BULLOCH |
| State | GA |
| Latitude | 32-14-14.00 N |
| Longitude | 081-40-42.00 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 251.0ft / 76.5m |
| Ground Elevation | 94.2ft / 28.7m |
| ASR Number | 1025738 |
| Structure Height | 250.0ft / 76.2m |
| Structure Height Overall | 265.1ft / 80.8m |
| Structure Type | LTOWER - Lattice Tower |
2 - 9SA1927A
| Name | 9SA1927A |
| Latitude | 32-09-03.40 N |
| Longitude | 081-44-52.10 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 250.0ft / 76.2m |
| Ground Elevation | 155.5ft / 47.4m |