Locations for Microwave License WSMW945
LocationsView locations on FCC.gov
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
|---|---|---|---|---|
| 11 | SC07797B | Transmitter | 37-31-59.20 N | 120-01-40.90 W |
| 22 | SCL0078A | Receiver | 37-27-58.90 N | 119-56-54.70 W |
| 33 | SC60129A | Receiver | 37-30-28.40 N | 119-58-10.10 W |
| 44 | SCL0141A | Receiver | 37-26-18.80 N | 120-06-27.30 W |
Location Details
1 - SC07797B
| Name | SC07797B |
| Address | 6273 MORRISSEY RD |
| City | MARIPOSA |
| County | MARIPOSA |
| State | CA |
| Latitude | 37-31-59.20 N |
| Longitude | 120-01-40.90 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 165.0ft / |
| Ground Elevation | 4,110.9ft / |
| ASR Number | 1012284 |
| Structure Height | 404.9ft / |
| Structure Height Overall | 404.9ft / |
| Structure Type | GTOWER - Guyed Structure Used for Communication Purposes |
2 - SCL0078A
| Name | SCL0078A |
| Latitude | 37-27-58.90 N |
| Longitude | 119-56-54.70 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 80.1ft / |
| Ground Elevation | 1,863.5ft / |