Locations for Microwave License WSMW998
LocationsView locations on FCC.gov
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
|---|---|---|---|---|
| 11 | COLBY | Transmitter | 44-55-07.80 N | 090-19-00.60 W |
| 22 | CURTISS | Receiver | 44-56-45.60 N | 090-25-38.30 W |
| 33 | MILIAN | Receiver | 44-56-55.80 N | 090-08-19.50 W |
| 44 | STETSONVILLE | Receiver | 45-04-25.20 N | 090-18-27.80 W |
| 55 | CHEROKEE | Receiver | 44-54-04.70 N | 090-14-10.70 W |
| 66 | SPENCER WATER TOWER | Receiver | 44-45-09.10 N | 090-17-49.70 W |
Location Details
1 - COLBY
| Name | COLBY |
| Address | N 2nd St |
| City | Colby |
| County | CLARK |
| State | WI |
| Latitude | 44-55-07.80 N |
| Longitude | 090-19-00.60 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 140.1ft / |
| Ground Elevation | 1,371.7ft / |
| Structure Height | 134.8ft / |
| Structure Height Overall | 144.7ft / |
| Structure Type | TANK - Any type of Tank (Water, Gas, etc) |
2 - CURTISS
| Name | CURTISS |
| Latitude | 44-56-45.60 N |
| Longitude | 090-25-38.30 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 160.1ft / |
| Ground Elevation | 1,388.1ft / |
3 - MILIAN
| Name | MILIAN |
| Latitude | 44-56-55.80 N |
| Longitude | 090-08-19.50 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 200.1ft / |
| Ground Elevation | 1,476.4ft / |
4 - STETSONVILLE
| Name | STETSONVILLE |
| Latitude | 45-04-25.20 N |
| Longitude | 090-18-27.80 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 165.0ft / |
| Ground Elevation | 1,434.1ft / |