Locations for Microwave License WSMX214
LocationsView locations on FCC.gov
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
|---|---|---|---|---|
| 11 | STRATFORD | Transmitter | 44-47-47.00 N | 090-04-41.20 W |
| 22 | WESCOTT | Receiver | 44-49-17.50 N | 090-11-03.00 W |
| 33 | FENWOOD | Receiver | 44-51-33.50 N | 090-02-20.50 W |
| 44 | BALSAM | Receiver | 44-47-08.90 N | 089-59-48.50 W |
| 55 | FAIRVIEW | Receiver | 44-48-48.60 N | 089-56-59.60 W |
Location Details
1 - STRATFORD
| Name | STRATFORD |
| Address | 506 S Weber Ave |
| City | Stratford |
| County | MARATHON |
| State | WI |
| Latitude | 44-47-47.00 N |
| Longitude | 090-04-41.20 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 140.1ft / |
| Ground Elevation | 1,256.6ft / |
| Structure Height | 134.8ft / |
| Structure Height Overall | 144.7ft / |
| Structure Type | TANK - Any type of Tank (Water, Gas, etc) |
2 - WESCOTT
| Name | WESCOTT |
| Latitude | 44-49-17.50 N |
| Longitude | 090-11-03.00 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 140.1ft / |
| Ground Elevation | 1,355.0ft / |
3 - FENWOOD
| Name | FENWOOD |
| Latitude | 44-51-33.50 N |
| Longitude | 090-02-20.50 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 85.0ft / |
| Ground Elevation | 1,336.0ft / |