Locations for Microwave License WSMX216
LocationsView locations on FCC.gov
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
|---|---|---|---|---|
| 11 | SPENCER WATER TOWER | Transmitter | 44-45-09.10 N | 090-17-49.70 W |
| 22 | COLBY | Receiver | 44-55-07.80 N | 090-19-00.60 W |
| 33 | CLARK COUNTY | Receiver | 44-44-27.90 N | 090-32-05.20 W |
| 44 | WESCOTT | Receiver | 44-49-17.50 N | 090-11-03.00 W |
| 55 | WOSQ | Receiver | 44-48-40.30 N | 090-21-30.90 W |
Location Details
1 - SPENCER WATER TOWER
| Name | SPENCER WATER TOWER |
| Address | 514 S Park St |
| City | Spencer |
| County | MARATHON |
| State | WI |
| Latitude | 44-45-09.10 N |
| Longitude | 090-17-49.70 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 134.8ft / |
| Ground Elevation | 1,271.0ft / |
| Structure Height | 129.9ft / |
| Structure Height Overall | 139.8ft / |
| Structure Type | TANK - Any type of Tank (Water, Gas, etc) |
2 - COLBY
| Name | COLBY |
| Latitude | 44-55-07.80 N |
| Longitude | 090-19-00.60 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 140.1ft / |
| Ground Elevation | 1,371.7ft / |
3 - CLARK COUNTY
| Name | CLARK COUNTY |
| Latitude | 44-44-27.90 N |
| Longitude | 090-32-05.20 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 200.1ft / |
| Ground Elevation | 1,230.3ft / |