This site is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us.
This data is provided free by Radyn, Inc. If you need help managing your wireless spectrum and microwave licenses, or creating custom reports, please contact us at Radyn.com
Locations for Microwave License WSMX534
| Loc # | Name | Type | Lat | Lon |
| 11 |
WY ETS SEO |
Transmitter |
42-32-09.10 N |
110-06-37.40 W |
| 22 |
Hogsback |
Receiver |
42-19-26.80 N |
110-19-12.60 W |
Location Details
1 - WY ETS SEO
| Name | WY ETS SEO |
| Address | 315 South Front Street |
| City | Big Piney |
| County | SUBLETTE |
| State | WY |
| Latitude | 42-32-09.10 N |
| Longitude | 110-06-37.40 W |
| Type | Transmitter |
| Centerline | 15.1ft / 4.6m |
| Ground Elevation | 6,819.6ft / 2,078.6m |
| Structure Height | 15.1ft / 4.6m |
| Structure Height Overall | 15.1ft / 4.6m |
| Structure Type | B - Building |
2 - Hogsback
| Name | Hogsback |
| Latitude | 42-19-26.80 N |
| Longitude | 110-19-12.60 W |
| Type | Receiver |
| Centerline | 9.8ft / 3.0m |
| Ground Elevation | 8,944.9ft / 2,726.4m |